روز :  
ماه :  
سال :  
چالش‌های هفت‌گانه صنعت بازی‌های رایانه‌ای
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
تنها با شناخت صحیح و نقش‌آفرینی در صنعت جهانی بازی‌های رایانه‌ای می‌توان با حضور بازی‌های خارجی در کشور مواجهه صحیح داشت، در غیر این صورت تولیدات کم‌کیفیت و پیرو خارجی، کمکی به صنعت بازی نمی‌کند و مصرف‌کننده کالای خارجی خواهیم بود.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
یک عملیات هکری تحت حمایت دولت‌ها با هدف قرار دادن دیپلمات‌ها از نوعی فرآیند حمله استفاده می‌کرد که بر اساس آن بدافزار مربوطه خود را با یک به‌روزرسانی قانونی نرم‌افزار تلفیق می‌کرد تا آسیب‌های لازم را به سیستم وارد کند.
مقابله با مزاحمان در ویندوز ۱۰ ساده تر شد
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
کاربران حرفه ای ویندوز ۱۰ که تازه ترین نسخه آزمایشی این سیستم عامل را آزمایش کرده اند، می گویند در این نسخه تازه امکان محدود کردن دریافت پیام و هشدار در ساعاتی خاص وجود دارد.
فیلم‌نامه کارگردان مطرح همراه با کیفش سرقت شد
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
کیف حاوی تنها نسخه از تازه‌ترین فیلم‌نامه کلود للوش کارگردان سرشناس سینمای فرانسه با عنوان «آری و نه»‌ از جلوی دفتر کارش به سرقت رفت. سارقان همراه با این فیلم‌نامه یادداشت‌های قدیمی این کارگردان را نیز با خود بردند.
شرح سیلی‌خوردن و دیوانگی‌های محمد علیزاده
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
محمد علیزاده، خواننده پاپ در کنسرت چهارمین روز جشنواره موسیقی فجر درباره لذت کار عاشقانه بدون در نظر گرفتن منافع سخن گفت.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
ترجمه جدیدی از «بوستان» سعدی که یکی از شاهکارهای ادبیات کلاسیک فارسی به‌شمار می‌رود، از سوی انتشارات فورگاتن بوکز به زبان انگلیسی منتشر شده است.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
ارکستر سمفونیک تهران طی روزهای ۲۸ و ۲۹ دی از ساعت ۲۱:۳۰ به همراه مارتینوس وان دن هوک نوازنده پیانو از هلند در تالار وحدت اجرا می‌شود.
دیدار وزیر ارشاد از نمایشگاه حراج تهران
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
بخش نمایشگاهی هشتمین حراج تهران، سه‌شنبه نوزدهم دی ماه در هتل پارسیان آزادی آغاز به کرد و در سه روز برگزاری مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت.
مهم‌تر از پدری ادبیات داستانی!
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
داستان‌نویس‌ها به «تجربه زیسته» اعتقادی عمیق دارند. تجربه زیسته، ابزار پیش‌برنده داستان است؛ عنصری حیاتی است که می‌تواند...
اندر احوال نامزد ايراني جايزه نوبل
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
براي دانش‌آموزان محمدعلي جمالزاده خلاصه شده در داستان «كباب غاز» كه بايد كلي كلمه‌تركيب و هم‌معني به خاطرش حفظ كنند. براي قشر كتاب‌خوان‌تر جمالزاده خلاصه شده در آن چند كتاب معروفش كه اتفاقا خواندني هستند.
مخاطرات بازیگری روی عرشه
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
سالیان سال است که برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها آینه‌ای برای انعکاس و روایت رخدادهایی شده‌اند که نمونه آنها در دنیای خارج از تصویر اتفاق افتاده یا امکان وقوع آن وجود دارد.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
جدیدترین رمان آقای رضا امیرخانی با عنوان «ر ه ش» که به موضوع توسعه شهری اختصاص دارد، به زودی از سوی نشر افق رونمایی می‌شود.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸
شان پن بازیگر و کارگردان آمریکایی، دونالد ترامپ را برای بی‌احترامی به مردم هاییتی دشمن شفقت خواند.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
مجموعه تلویزیونی «هیأت مدیره» به کارگردانی آقای مازیار میری در ایام نوروز از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
ایزولاسیون تلگرامی
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
در حوزه پیام‌رسان‌ها وابستگی شدیدی به تلگرام ایجاد شده است. آماده نبودن نمونه‌های داخلی برای روزی که تلگرام نباشد هم مزید بر علت شد تا با رفع فیلتر تلگرام همه‌چیز به روز نخست بازگردد.
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
جلسه رسیدگی به پرونده نشریه یالثارات‌الحسین ؟ع؟ صبح روزگذشته (یکشنبه) در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.
قضاوت درباره جشنواره زود است
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲
جشنواره فيلم فجر به دليل ماهيت و اصالتي كه دارد چگونگي برگزاري آن همواره محل بحث و مناقشه اهالي سينما بوده؛ عده‌اي ذات برگزاري آن را از سال‌هاي ابتدايي تاكنون مفيد براي سينما مي‌دانند و...
«ملاقات در فكه» زندگينامه شهيد حسن باقري منتشر شد
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
«ملاقات در فكه» زندگينامه شهيد حسن باقري به كوشش سعيد علاميان منتشر شد. در اين اثر، يكي از اصلي‌ترين و تأثيرگذارترين فرماندهان جنگ معرفي مي‌شود.
رونمايي از «شعر مدرن ايران» در هند و انتشار دو اثر درباره جنگ
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
آخرين خبرها از حوزه كتاب حكايت از اين دارد كه همزمان با برگزاري روز ايران در نمايشگاه كتاب دهلي‌نو، از كتاب شعر مدرن ايران رونمايي انجام گرفت و...
«دوربرگردان» مرصاد فرهنگي عليه وطن‌فروش‌هاست
۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
دوربين مستندسازي جوان براي اولين بار حقايقي را از پشت پرده شبكه «جم» بر ملا مي‌كند.
 

هزار دستانِ بی‌مزار

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶
هزار دستانِ بی‌مزار

نويسنده اي كه مهر را تصوير كرد

نازنين متين نيا

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶
نويسنده اي كه مهر را تصوير كرد